Får gå verdenscup på hjemmebane

TIL LILLEHAMMER: Tiril Udnes Weng får fornyet tillit, og får gå verdenscupen på Lillehammer i helga. Der får hun selskap av Tiril Udnes Weng og Amalie Håkonsen Ous.

TIL LILLEHAMMER: Tiril Udnes Weng får fornyet tillit, og får gå verdenscupen på Lillehammer i helga. Der får hun selskap av Tiril Udnes Weng og Amalie Håkonsen Ous. Foto:

Artikkelen er over 1 år gammel

KONGSVINGER: Og Tiril Udnes Weng får med seg to andre lokale løpere i verdenscupsirkuset.

DEL

Tiril Udnes Weng gikk verdenscupåpninga i Ruka i helga, og kvitterte ut en sterk 14. plass på den avsluttende jaktstarten søndag.

Nå har hun fått fornyet tillit av Norges Skiforbund til å gå verdenscuprennene på Lillehammer kommende helg. Der får hun også selskap av tvillingsøster Lotta og Amalie Håkonsen Ous. De to sistnevnte skal gå sprinten lørdag, mens Tiril også skal gå skiathlon søndag.

Udnes Weng-tvillingene har hatt base på Lillehammer de siste årene i forbindelse med skolegang på NTG i byen.

Her er hele den norske troppen:

Kvinner, sprint:
Marit Bjørgen, Rognes IL, Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb, Kathrine Rolsted Harsem, IL Varden Meråker, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, IL Heming, Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL, Heidi Weng, IL Bul, Lotta Udnes Weng, Nes Ski, Tiril Udnes Weng, Nes Ski, Mari Eide, Øystre Slidre IL, Anna Svendsen, Tromsø Skiklubb Langrenn, Ane Appelkvist Stenseth, Grong IL, Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski, Lovise Heimdal, Bardu IL, Silje Øyre Slind, Oppdal IL, Thea Krokan Murud, Søre Ål IL (Norgescup-leder).

Skiathlon:
Marit Bjørgen, Rognes IL, Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb, Kathrine Rolsted Harsem, IL Varden Meråker, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, IL Heming, Ragnhild Haga, Åsen IL, Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL, Heidi Weng, IL Bul, Silje Øyre Slind, Oppdal IL, Mari Eide, Øystre Slidre IL, Thea Krokan Murud, Søre Ål IL, Silje Theodorsen, Kvaløysletta IL, Emilie Kristoffersen, Alta IF, Tiril Udnes Weng, Nes Ski, Anna Svendsen, Tromsø Skiklubb Langrenn, Anne Kjersti Kalvå, Lundamo IL (Norgescup-leder).

Menn, sprint:
Pål Golberg, Gol IL, Petter Northug, Strindheim IL, Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL, Eirik Brandsdal, Kjelsås IL, Emil Iversen, IL Varden Meråker, Sindre Bjørnstad Skar, Bærums Verk og Hauger IF, Johannes Høstflot Klæbo, Byåsen IL, Mattis Stenshagen, Follebu SK, Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Skiklub, Sondre Turvoll Fossli, Hokksund IL, Kasper Stadaas, IL Heming, Pål Trøan Aune, Steinkjer IL, Even Northug, Strindheim IL, Erik Valnes, Bardufoss og Omegn IF, Fredrik Riseth, Byåsen IL (Norgescup-leder).

Skiathlon:
Sjur Røthe, Voss IL, Petter Northug, Strindheim IL, Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL, Niklas Dyrhaug, Tydal IL, Hans Christer Holund, Lyn Ski, Didrik Tønseth, Byåsen IL, Martin Johnsrud Sundby, Røa IL, Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski, Emil Iversen, IL Varden Meråker, Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL, Mattis Stenshagen, Follebu SK, Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL, Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF, Johan Hoel, Åsen IL, Anders Gløersen, Rustad IL (Norgescup-leder).

Artikkeltags