(Romerikes Blad) – Vi fikk akurat bekreftet av konduktøren på Kongsvinger-toget at mannen befinner seg ombord, opplyser operajonsleder Trond Lorentzen i Øst politidistrikt Romerike.
Tok først toget til Oslo
Ifølge politiet skal beboeren på Nes sykehjem også ha tatt toget til Oslo før han altså satte kursen i retning Kongsvinger.
– Vi fikk hjep av togledere til å gå gjennom overvåkningskameraer, og har på den måten fulgt bevegelsene hans. Nå har vi bedt om bistand fra Innlandet til å ta hånd om mannen på stasjonen, så løser saken seg forhåpentlig greit, sier Lorentzen.
Forsvant i 07-tida
Det var rundt klokka 07.10 søndag politiet fikk melding om at et beboer var blitt borte fra sykehjemmet like før. Mannen i 70-åra var ifølge politiet lettere dement, men skal være i god form.
I løpet av morgenen og formiddagren var fire bilpatruljer ute og lette etter mannen, i tillegg til at det ble søkt med helikopter i området rundt sykehjemmet og Årnes sentrum.