17-åringen ble nemlig tildelt et kulturstipend på 5.000 kroner under Gruegallaen.
– Jeg søkte jo om det selv ettersom jeg er ganske aktiv i korpset, men ble veldig overrasket over at jeg faktisk fikk stipendet, forteller Lars.
– Pengene blir nok brukt på et sommerkurs innenfor musikk. Det er omtrent den eneste undervisningen jeg selv får vært med på i året og det er en fin mulighet til å diskutere korps med jevnaldrende.
Helt fra åtteårsalderen har Lars spilt instrument. Han spiller perkusjon, noe som enklere kan forklares som vanlig og melodisk slagverk.
– Det er kort sagt alle instrumenter man kan slå på, ler Lars mens han forteller videre.
– Resten av korpset kaller oss kjøkkenavdelingen. Men det er overraskende mye å holde styr på.
Trommeslageren forteller at han begynte sammen med 11 andre.
– Det var spennende i begynnelsen, men resten av gjengen mistet fort interessen. Nå er det bare meg igjen i kullet mitt. Jeg har faktisk også vært med på NM i janitsjar. Det var en ganske kul opplevelse.
– Det er en ganske fin opplevelse å spille i korps. Man lærer å samarbeide på en helt annen måte. Når man spiller må man jo stole på at man selv kan sangen, og i tillegg stole på at de andre gjør ting riktig, forteller Lars, som selv er instruktør for de yngre.
– Selv om jeg er instruktør, spiller jeg også selv i korps, nemlig Solør Veterankorps. De er kanskje ikke helt på min alder, men jeg trives.
Hva er din største frykt?
– At jeg skal bli blind eller døv.
Beskriv deg selv med tre ord.
– Musikalsk, kreativ, lat.
Hva er din favoritteiendel?
– Det må nok være en fin boks som det står «The Elder Scrolls Anthology». En samling av fem spill som er utrolig bra.
Hva hadde du gjort om du hadde hatt en tidsmaskin?
– Da hadde jeg reist fram i tid og sett hvordan ting hadde utviklet seg teknisk.
Heis eller trapp?
– Heis, som jeg fortalte tidligere så er jeg ganske lat.
Hvis du skulle vært et dyr, hvilket ville du vært?
– Katt, de gjør akkurat som de selv vil. Sover, går rundt og har et interessant natteliv.