Arbeiderpartiets Arve Bones blir ordfører, Høyres Pernille Egeberg blir varaordfører. Det er ellers bred politisk enighet blant de fire partiene som skal styre Kongsvinger de neste fire årene,
DISKUSJON | Er du fornøyd med resultatet?
De fire partiene Høyre, Arbeiderpartiet, Venstre og Senterpartiet kom sent i går kveld til enighet om den felles parlamentariske plattformen.
– Dette er til beste for både kommunen og regionen. Avtalen vil også være til det beste for utviklingen i kommunen, fastholder Arve Bones i Arbeiderpartiet overfor Glåmdalen.
Pernille Egeberg i Høyre blir varaordfører. Høyre skal også ha to representater i formannskapet, det samme skal Arbeiderpartiet ha og Senterpartiet skal ha én representant, mens Venstre blir varamandat. Arbeiderpartiet får lederen i komiteen for helse og omsorg, Venstre får lederen av oppvekstkomiteen, mens Høyre for lederen av komiteen for samfunn, kultur og miljø. Høyre får også lederen av Planutvalget.
– Vi har hatt forhandlinger med tillit og et ønske om å bli enige. Dette blir et godt grunnlag for samarbeid framover, fastholder Høyres Odd Henning Dybvik.
Alle i sentrum-koalisjonen understreker at forhandlingene har vært konstruktive. Seint i går kveld var derfor alle de nye sentrumskameratene enige om hvordan Kongsvinger skal styres de neste fire årene.
Skudd-dramaet i Solør fikk en brå slutt for 20-åringen.
Se video fra pågripelsesstedet i saken
Les mer
Undersøkes av lege lørdag.
Les mer