...
Ida Kristine Teien og Lasse Juliussen skal være med i hovedkomiteen for Lillehammer Ungdoms-OLs organisasjonskomite.

Rådgivere i ungdoms-OL

To unge, lokale politikere får en sentral rolle i forberedelsene til lekene på Lillehammer i 2016.

Publisert 08.06.2012 kl 13:00 Oppdatert 08.06.2012 kl 16:35

Tips en venn på e-post:



Organisasjonskomiteen for mesterskapet ble stiftet i mars, og i den forbindelse har eierne Kulturdepartementet, Norges Idrettsforbund og Lillehammer kommune bedt Hedmark fylkeskommune bedt om å oppnevne to medlemmer til hovedkomiteen.

Nå er det klart at fylkeskommunen innstiller Lasse Juliussen fra Nord-Odal og Ida Kristine Teien fra Grue som sine to kandidater.

Juliussen er per i dag fylkesråd for næring, kultur, folkehelse og likestilling i Hedmark, og også varaordfører i Nord-Odal.

Teien sitter i fylkestinget og er gruppeleder for Senterpartiet i fylkestinget.

Mesterskapet skal gjennomføres på Lillehammer og Hamar i perioden 26. februar til 6. mars 2016, og det er ventet at rundt 1000 idrettstalenter vil delta.

På forsiden nå


...

Fengselsfugl kjapt tilbake i buret:

Slapp fri i morges, stjal sokker og ble tatt på vei til toget

Om det er rekord vites ikke, men det er i alle fall sikkert at mannen som fikk permisjon fra Kongsvinger fengsel tirsdag morgen ikke fikk føle på friheten lenge.

Slik ligger de lokale lagene an

Resultatene oppdateres fortløpende!

Lag

Klokkeslett – Bane

Tertnes 2–Grue G16

2-4 (A-sluttspill for Grue)

Flisa/Åsa/Hof G16–Kvik Halden

0–2 (B-sluttspill for Flisa)

Brandval G16–Klepp 1

1-3 (B-sluttspill for Brandval)

Spydeberg–Team Nes G14

2–1 (B-sluttspill for Nes)

Korsvoll–Eidskog G14

1-1 (A-sluttspill for Eidskog)

Kjellmyra G14–Bangkok CC

0-6 (B-sluttspill for Kjellmyra)

Team Nes G13–KFUM Oslo

2-0 (A-sluttspill for Team Nes)

Kjellmyra 2 7er–Ullern Imbatibles

1–7 (B-sluttspill for Kjellmyra)

Team Nes G13 7er–Bratsberg

2-8 (B-sluttspill for Nes)

Hadeland 2–Team Nes J13 7er

kl. 19.20 – E14/Ekeberg

Bruvoll J16–Cop Colombia

Avlyst (B-sluttspill for Bruvoll)

Ranheim–Kongsvinger J14

3-3 (A-sluttspill for KIL)

Bruvoll J14–Kolbotn

0–0 (A-sluttspill for Bruvoll J14l)

Team Nes J14–Inderøy

2-2 (B-sluttspill for Team Nes)

The Door Albania–Team Nes 2 J16 7er

1-3 (A-sluttspill for Team Nes)

Team Nes 1 J16 7er–Radøy/Manger FK

1–3 (B-sluttspill for Nes)

Oppdal–Flisa/Åsa/Hof J14 7er

4–0 (B-sluttspill for Flisa)

Sand/Austvatn– Pequeninos Do Jockey

0-8 (B-sluttspill for Sand/Austvatn)

**NB! Kampoppsettet kan bli endret av arrangøren fram til kampstart.

Norway Cup er godt i gang og det begynner å bli klart hvem som skal møte hvem. Se oversikten her!