Video: Simen Næss Hagen.
HAGFORS:
Brandval-gutten Jim Roger Haugom går «all in» når han kjører
helgens Rally Sverige.
26-åringen fra Brandval er rimelig sikker på at han ikke angrer på valget han har tatt. Den kostbare deltakelsen i Rally Sverige går på bekostning av flere NM-løp Haugom kunne satset på i år.
Det er ikke første gang han kjører VM. Haugom stilte til start under Rally Norway i 2007, men det er Svenska Rallyt som alltid har vært den store drømmen.
– Dette har vært min store guttedrøm helt siden jeg kom ut. Da det ble klart at det kom til å gå en hel dag i Norge, var vi ikke i tvil. Da var det bare å spare. Nå er siste krona brukt opp, og derfor kjører jeg ikke alle NM-løpene. Det er dette vi har satset på, sier Jim Roger Haugom til Glåmdalen Nett etter torsdagens shakedown.
– Men hva om du vraker bilen?
– Da må vi nok grine litt. Hvis det blir skrot, er det hjelmen på hylla og ta det der ifra igjen. Nå er det enten eller, slår Haugom fast.
Les mer om Jim Roger Haugom i fredagens papirutgave av Glåmdalen!
Nye kommentarer