Kongsvinger Futsal har for alvor heng på playoff-plass for å kvalifisere seg til eliteserien. DISKUSJON!
Kongsvinger-gjengen var i helga i aksjon i Linderudhallen.
Fasiten ble tre seirer - og dermed også et godt tak rundt den andre playoff-plassen fra 1.divisjon avdeling 2.
Først var Kongsvinger Futsal 3-0 over Inter Romsås.
- En god kamp fra vår side. Vi følger taktikken som avtalt hvor vi ligger lavt og venter på dem. Full kontroll kampen gjennom og vinner kampen trygt 3-0, forteller en av spilleren, Jermund Udnæseth, til glomdalen.no.
Det ble en enda klarere seier i den andre kampen. KFUM ble slått 7-1.
- Det startet startet litt trått i de første minuttene, men det løsnet da fikk vi det første målet. Derfra og inn har vi full kontroll og kjører kampen fra start til mål. De fikk et trøstemål på slutten, sier Udnæseth.
Kamp tre var mot et av lagene som kjemper med Kongsvinger om en playoff-plass: Kjelsås.
- Dette var en 6-poengskamp som måtte vinnes om skulle vi henge med i kampen om en playoff-plass. De ledet 2-0 til pause, men i pause bestemte vi oss for å gå ut høyt, og presse dem.
- Kamp stod og vippet en periode, før vi scoret på vår første ti-metersstraffe (5 frispark i futsal gir straffe), og vi fikk blod på tann. Men så satte de inn 3-1 på en kontring, og det så stygt ut, forteller Udnæseth.
I løpet av de siste minuttene viste imidlertid Kongsvinger styrke. De fikk to nye ti-metersstraffer, og ti sekunder før slutt mistet Kjelsås ballen på egen banehalvdel. Kongsvinger kontret, og Jermund Udnæseth satte inn det avgjørende målet.
- Vi er fortsatt ubeseiret i seieren, og har en jevn og god stall som har spilt sammen siden 2004. Med seks kamper igjen å spille ligger alt i våres egne hender. Vinner vi våre siste kamper ligger alt klart for nasjonalt playoff til våren, sier Jermund Udnæseth.
Nye kommentarer