...
Åge Skinstad har tro på Gaustad på lengre sikt, men prioriterer trolig andre i uttaket til kommende sesongs landslag.

- John Anders kan ta OL-gull om tre år

Sportssjef Åge Skinstad mener OL-gull er et realistisk mål for John Anders Gaustad.

Publisert 22.04.2007 kl 22:00 Oppdatert 23.04.2007 kl 15:00

Tips en venn på e-post:

Foto: Petter Geisner
Foto: Petter Geisner

- Målet er realistisk, det er tre år til det mesterskapet, sier Skinstad til Glåmdalen.

Gaustad har vært landslagsløper i ett år, men denne sesongen har han ikke gått et eneste verdenscuprenn. Overtrening ødela sesongen.

Om å stå utenfor landslaget, sier Skinstad dette om mulighetene til å få gå verdenscup.

- Vi tar med de beste, uansett hvilket lag de er på, som vi har gjort i år! sier Skinstad.

Et godt eksempel er Simen Østensen, som fra en plass utenfor landslaget kom med og ble nummer tre sammenlagt i Tour de ski. Og junioren Therese Johaug kom med til senior-VM og fikk bronse. Lørdag vant hun 38 kilometer lange Skarverennet blant 12.000 deltakere.

Selv om Skinstad har det overordnede ansvaret for norsk elitelangrenn, minner han om hvor hovedansvaret ligger i tilfellet Gaustads overtrening.

- Det vil alltid være en fare for at noen går på en overbelastning. Den som intet våger, intet vinner. Likevel, en løper er alltid 100 prosent ansvarlig for sin egen trening og utvikling. Samtidig er landslagstreneren 100 prosent ansvarlig for sitt lag og jeg 100 prosent ansvarlig for hele landslagsvirksomheten, sier Skinstad.

Han får neppe store problemer med å forsvare at Gaustad i dag må vike plass for andre i landslagsuttaket.


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.