EIDSKOG: En mann i 40-årene meldte seg selv til politiet i Eidskog i går etter å ha lest i Glåmdalen om overfallet på en 13-åring ved Eidskoghallen.
- Han meldte seg selv og er avhørt. Mannen har bekreftet det som skjedde, men har sin versjon av saken, sier lensmann Mads Kirkeberg.
Han ønsker ikke å kommentere saken ytterligere. Kirkeberg opplyser at saken nå er oversendt retts- og påtaleenheten i Kongsvinger og henviser til politiadvokat Iren Johnsen.
Politiadvokaten vil avgjøre om det eventuelt skal reageres mot mannen i 40-årene. Johnsen hadde ennå ikke fått saken i går ettermiddag og kunne derfor ikke uttale seg.
Det var i går Glåmdalen kunne fortelle historien om Stefan Grø nnerud som ble overfalt av en fremmed mann i skogområdet ved Eidskoghallen. 13-åringen skal hardt og brutalt ha blitt slengt i bakken to ganger.
Bakgrunnen var trolig at Stefan og flere kamerater under en løpetur på fotballtreningen torsdag kastet snøballer mot noen av husene i næ rheten. Plutselig skal en bil ha kommet kjørende i full fart på gangstien, og en voksen mann fikk tak i 13-åringen og slengte ham i bakken.
Mariann Grønnerud, moren til Stefan, anmeldte saken til politiet.
Nye kommentarer