Har lest 20 bøker i sommer

NES: Nora Fremmerlid (9) fra Årnes har lest 20 bøker i sommer og sikret seg med en tre-fire til på ferietur.

Grete Svendsen E-post
Publisert 16.07.2003 kl 21:49 Oppdatert 16.07.2003 kl 21:49

Tips en venn på e-post:

...
LESELYST: Nora Fremmerlid (9) og rundt 300 andre pløyer bøker i sommerferien i Nes biblioteks lesekampanje. Foto: GRETE SVENDSEN

- Bøkene om Bobseybarna er fine. De er spennende, sier Nora på besø k på Nes bibliotek for å hente seg enda mer lesestoff. Leser gjø r hun hver eneste dag.

I bunken denne gangen ligger det også ei lydbok. Utlånet av lydbø kene er også voldsomt populært over bibliotekskranken i ferieukene.

Mange små lesere

Nora er en av rekordmange som deltar i Nes biblioteks store sommerlesekampanje for tiden. Rundt 300 lesehester har hentet seg registreringskort på biblioteket, forteller bibliotekar Elisabeth Kjensli.

Fem bøker eller flere, og leserne inviteres på iskremfest. 10 bø ker eller flere, og lesehestene kommer på bibliotekveggen. Dessuten er de med på trekningen av bokpremier.

- Enorm oppslutning. Dette er gledelig. Kampanjen viser også at man gjerne trenger en liten dytt for å komme i gang med å lese bø ker, sier Kjensli.

Serier

Tredje- og fjerdeklassingene er i flertall blant deltagerne. Bøkene er likt fordelt på gutter og jenter.

Nora synes at serier er spesielt fine. Hun har plukket med seg tre bø ker i Stig Ericsons «Lille Ulv»-serie.

- Du blir kanskje litt bedre kjent med personene i seriene, forklarer Nora om hvorfor det er så fint å lese serier. Hun er ganske sikker på at hun i alle fall skal klare 28 bøker så lenge kampanjen varer.

Det er ikke for sent å hive seg på lesekarusellen ennå: Kampanjen varer til 15. august og gjelder også dem som blir lest for.


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.