...
Foto: Kenneth Mellem

Annas siste hvilested

ÅSNES: Nå er Anna Østmo lagt i vigslet jord – 228 år etter at hun ble henrettet for barnedrap.

Kenneth Mellem
Kenneth Mellem Profil E-post
Publisert 30.04.2012 kl 14:12 Oppdatert 30.04.2012 kl 18:36

Tips en venn på e-post:

Det ble en spesiell seremoni ved Hof kirkegård.

I ei lita trekasse i kapellet lå beinrestene etter Anna Østmo, og i dag har hun fått sitt siste ønske oppfylt – å bli begravd i vigslet jord.

Både presse, historielag og andre interesserte møtte opp for å overvære seremonien.

Prest Runar Olsen holdt en kort minnetale, det ble sunget og det ble lagt ned blomster til minne om Anna.

Mange tenkte nok på hennes liv og situasjonen hun havnet i. Og som førte til at hun drepte to av sine tre barn.

I dag var ingen fordømmende for det hun gjorde.

I stedet synes de frammøtte at det var på tide at hun havnet på kirkegården.

Nå er hun stedt til hvile ved siden av gravstedet til Søren Berg, en av storkarene i Hof på 1800-tallet.

På forsiden nå


...

Fengselsfugl kjapt tilbake i buret:

Slapp fri i morges, stjal sokker og ble tatt på vei til toget

Om det er rekord vites ikke, men det er i alle fall sikkert at mannen som fikk permisjon fra Kongsvinger fengsel tirsdag morgen ikke fikk føle på friheten lenge.

Slik ligger de lokale lagene an

Resultatene oppdateres fortløpende!

Lag

Klokkeslett – Bane

Tertnes 2–Grue G16

2-4 (A-sluttspill for Grue)

Flisa/Åsa/Hof G16–Kvik Halden

0–2 (B-sluttspill for Flisa)

Brandval G16–Klepp 1

1-3 (B-sluttspill for Brandval)

Spydeberg–Team Nes G14

2–1 (B-sluttspill for Nes)

Korsvoll–Eidskog G14

1-1 (A-sluttspill for Eidskog)

Kjellmyra G14–Bangkok CC

0-6 (B-sluttspill for Kjellmyra)

Team Nes G13–KFUM Oslo

2-0 (A-sluttspill for Team Nes)

Kjellmyra 2 7er–Ullern Imbatibles

1–7 (B-sluttspill for Kjellmyra)

Team Nes G13 7er–Bratsberg

2-8 (B-sluttspill for Nes)

Hadeland 2–Team Nes J13 7er

kl. 19.20 – E14/Ekeberg

Bruvoll J16–Cop Colombia

Avlyst (B-sluttspill for Bruvoll)

Ranheim–Kongsvinger J14

3-3 (A-sluttspill for KIL)

Bruvoll J14–Kolbotn

0–0 (A-sluttspill for Bruvoll J14l)

Team Nes J14–Inderøy

2-2 (B-sluttspill for Team Nes)

The Door Albania–Team Nes 2 J16 7er

1-3 (A-sluttspill for Team Nes)

Team Nes 1 J16 7er–Radøy/Manger FK

1–3 (B-sluttspill for Nes)

Oppdal–Flisa/Åsa/Hof J14 7er

4–0 (B-sluttspill for Flisa)

Sand/Austvatn– Pequeninos Do Jockey

0-8 (B-sluttspill for Sand/Austvatn)

**NB! Kampoppsettet kan bli endret av arrangøren fram til kampstart.

Norway Cup er godt i gang og det begynner å bli klart hvem som skal møte hvem. Se oversikten her!