NES:
Mandag ble en jakthund bitt av ulv ved Flasjøen i Nes. Eieren så to ulver i
området like før angrepet.
Båndtvangen er over, noe som betyr at jegere har startet jakttrening med hund. Mandag fikk en hund et ublidt møte med en ulv.
Hunden ble bitt i baken og ble behandlet av veterinær, men skal fortsatt være i live, skriver Raumnes.no.
Viltnemda i Nes opplyser at episoden er bekreftet av Statens Naturoppsyn.
Det uvisst om det er snakk om streifdyr, eller om dyrene er i ferd med å slå seg ned i området. Ulvene er ikke radiomerket.
– De har i hvert fall ingen sendere som fungerer. Dermed får man ikke peilet dem, sier viltnemndleder Olav Mæhlum til avisen.
Romerikes Blad skrev for et par uker siden om elgen som ble drept av en ulveflokk i Aurskog-Høland. Mæhlum ser ikke bort fra at det kan være de samme ulvene.
– Det er fullt mulig. Man vet uansett ikke mønsteret til disse ulvene før det kommer sporsnø, sier Mæhlum til Raumnes.
Nye kommentarer