...
Foto: ÅSMUND SKASDAMMEN

Funnet i god behold

Mannen, som var savnet i 13 timer på Øiermoen, ble funnet gående på en skogsti.

Publisert 19.09.2009 kl 10:08 Oppdatert 19.09.2009 kl 13:25

Tips en venn på e-post:

...
Foto: ÅSMUND SKASDAMMEN

Politiet kan fortelle at mannen er i god behold og ble funnet tuslende nedover en skogssti alene av en hundefører klokka 12.47.

Området der mannen ble funnet var et stykke sør for der det i hele formiddag har pågått en leteaksjon med rundt 20 mennesker fra politi, brannvesen, sivilforsvar, Røde Kors og Norske Redningshunder.

Politiet vet fremdeles ikke hvorfor mannen var borte i såpass mange timer, men det vil bli gjennomført avhør i løpet av dagen som kan klargjøre hendelsesforløpet.

Politiførstebetjent Espen Græsby fortalte i formiddag at den savnede mannen var lettkledd, ukjent i området og i vanlig fysisk form.

- Han gikk fra ei koie ved vannet mellom klokka 15.00 og 16.00 i går - fredag, og ble meldt savnet klokka 23.00, forteller Græsby.

Den savnede mannen var på tur med en person som leide ei hytte ved Øvre Kirketjernet, vest på Øiermoen i Kongsvinger kommune.

Politiet undersøkte området med varmesøkende kamera fra luften (Sea King-helikopter). Dessuten ble vannet sokna, i tillegg til at man hadde hundepatruljer på stedet.

Mest lest





KIL – HamKam

...

Foto: Mats Slaastad Birkelund

Se bildene!

Betong-praksis ved Holt ungdomskole

...

Foto: Kjell R. Hermansen

Se bildene

Ap-medlem i 82 år

...

Foto: Frede Y. Eriksen

Se bildene


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.