I siste liten

Ordfører Kjell Konterud gjorde opp for seg - til slutt. DISKUSJON!

Publisert 05.11.2008 kl 18:46 Oppdatert 05.11.2008 kl 18:46

Tips en venn på e-post:

...

Konterud fikk en bot på 4.000 kroner på fylkesveg 491 i Tøråsen i Våler 8. mai år fordi han ikke hadde sikret lasten på et vogntog godt nok.

Først nektet Våler-ordføreren å betale, men i dag - dagen før Konterud måtte møte i retten for forseelsen - valgte han å betale boten.

Til NRK Hedmark og Oppland sier Konterud at han ser på saken som en bagatell, og mente han hadde hatt en god sak i retten.

Han ville imidlertid få saken ut av verden fordi han ikke vil møte i retten på grunn av sin stilling som ordfører.

- Når et forelegg ikke er vedtatt vil det komme opp i tingretten slik at saken blir avgjort av domstolen, sier politiadvokat Ann Elisabeth Billa til nettstedet.

Når Konterud nå likevel vedtok boten, blir det ikke noe videre etterspill.

- Så hvis boten blir vedtatt, blir det heller ingen rettsak, sier Billa.

Mandag fortalte Konterud til NRK at han også hadde betalt en bot på 3000 kroner for ikke å ha levert løyvedokumenter for godstransport, på tross av at han hadde fått pålegg om det. Den saken ligger to år tilbake i tid.


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.