Amanda (9), Frida (12), Malin (16) og mamma Yvonne kan ikke fatte at noen vil drepe deres nye familiemedlem.
Kampstart om:
Dette er en liste ingen bilfabrikanter ønsker å havne på: De 35 verste bruktbilene.
| Alexander Gjermundshaug | |
| Publisert 25.06.2008 kl 12:22 Oppdatert 25.06.2008 kl 12:23 |
– Jeg har hatt fem hunder. Romeo (18 måneder) er den absolutt snilleste, sier Yvonne.
Barnefamilien har lenge ønsket seg hund. Og da det ble bestemt at hundene som ble tatt i forvaring og plassert på Standal hunde- og kattehotell i Hakadal skulle omplasseres, meldte familien sin interesse.
– Vi synes saken var veldig trist. Derfor ønsket vi også å hjelpe, forteller Yvonne.
Lørdag kom beskjeden om at de var plukket ut blant de over 200 interessentene som har meldt seg. Allerede samme familien og hentet sitt nye, hårete medlem.
– Helt forferdelig
16. mai gikk Mattilsynet og politiet til aksjon mot en hundeeier i Åsnes. 19 voksne hunder og seks valper - de fleste av rasen kaukasisk ovtcharka - ble tatt i forvaring. I gårsdagens Romerikes Blad gikk hundeoppdretter Aksel Schjervheim ut og mente at hundene burde avlives, og viste til at kaukasisk ovtcharka er verdens farligste vokterhund.
– Jeg skjønner ikke at noen kan si noe slikt. Det er helt forferdelig, sier Frida.
Ifølge jentene er Romeo alt annet enn farlig.
– Han er snill, sosial og rolig. Og han elsker kos. Han sikler alltid når vi kiler han på magen, forteller Malin.
Hun og søstrene priser seg lykkelig over at Romeo fikk leve. Nå storkoser han og jentene seg i idylliske omgivelser i grenseskogene mellom Romerike og Hedmark.
Familien ønsker ikke å stå fram med fullt navn av frykt for represalier.
Har kommet hjem
Mor i huset har heller ikke latt seg skremme av medieoppslagene. Hun har ingen problemer med å la døtrene leke med vokterhunden.
– Disse hundene er sterke psykisk. Og dyrebevegelsen har gjort en fantastisk jobb. Da Romeo ble funnet var han helt nedsølt med gørr. Og han hadde små sår over hele kroppen. Nå har han kommet seg, og det virker som han trives.
Hunderasen kaukasisk ovtcharka er mest utbredt i Russland og USA. Og på en måte har han kommet hjem. Romeos nye familie bor nemlig i et tømmerhus fra Russland.
– Han trives veldig godt her inne.
– Synsing av verste sort
Den nye familien er ikke de eneste som reagerer på utspillet til Aksel Schjervheim i gårsdagens avis.
Jørn Standal, daglig leder for hundehotellet i Hakadal, ser rødt:
– Vi har gjort en vurdering av hundene, og vi ville aldri omplassert hunder som ikke bør omplasseres. Og vi stiller sterke krav til dem som skal få disse hundene. Dette er synsing av verste sort, av mennesker som ikke har noen kontroll med hvordan disse hundene fungere. Dette blir på et nivå jeg ikke ønsker å senke meg ned på, sier Standal.
«KIL må være en pest og en plage for de øvrige 15 lagene gjennom hele sesongen.» Les hele bloggen til Henning Danielsen.
Les Henning Danielsens tanker om eliteserien 2010!Kalenderen fra mittglomdal | ||
Caught DataFetcherException (no.api.datafetcher.DataFetcherBlackListException: URL http://localhost:9003/harbour/mapper/mestlest/module/plugFrontpage?site=glomdalen&interval=album-top&total=10&fromPage= is blacklisted)
ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/section/medium/www.glomdalen.no/57/4179244/sec/element250/_/(servlet: componada)
no.api.datafetcher.tags.ImportTag.doEndTag(ImportTag.java:144) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeMostRead_tag._jspx_meth_adf_import_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeMostRead_tag:409) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeMostRead_tag.doTag(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeMostRead_tag:132) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag._jspx_meth_module_includeMostRead_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag:712) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag._jspx_meth_c_when_8(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag:686)
Det gjelder å ikke skrape opp cruiseskipet til 5,3 milliarder kroner. Sjekk hvordan det gikk.
Se bildene herMest kommentert | ||
Caught DataFetcherException (no.api.datafetcher.DataFetcherBlackListException: URL http://origo.no/-/excerpt/get/2233/?output_as=fragment&layout=250px is blacklisted)
ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/section/medium/www.glomdalen.no/57/4800743/sec/element250/_/(servlet: componada)
no.api.datafetcher.tags.ImportTag.doEndTag(ImportTag.java:144) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag._jspx_meth_adf_import_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:1644) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag._jspx_meth_c_if_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:1602) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag.doTag(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:149) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag._jspx_meth_module_includeOrigo_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag:425)
Nye kommentarer