– Som jegerorganisasjon tar vi avstand fra all ulovlig jakt, sier Knut Erik Aalberg, nestleder i Hedmark JFF.
Kampstart om:
På tre år har rundkjøringsskadene blitt 50 prosent dyrere. Høyere fart er mest sannsynlig noe av årsaken.
| Publisert 03.04.2008 kl 22:00 Oppdatert 04.04.2008 kl 14:17 |
Han legger samtidig til at han forstår frustrasjonen rovdyrpolitikken har skapt hos mange, fordi den har ødelagt for aktiviteter på landbygda.
Den har også sterkt rammet økonomisk, eksempel hans egen lokalforening Åsnes JFF, gjennom et sterkt synkende jaktkortsalg. Men selv jakter han fortsatt i rovviltområdene.
– Hva betyr slik ulovlig jakt for jegerstandens anseelse?
– Alle ulovligheter som blir begått vil ikke sette noe positivt lys på oss. Vi som organisasjon har gått imot rovdyrpolitikken, men jeg håper virkelig at jegerstanden ikke er representativ for dette, sier Aalberg med tanke på alle ulovlighetene rapporten beskriver, samtidig som han understreker at han selv ikke har rukket å lese rapporten og bare kjenner den fra media.
Hvilken norsk artist har Peter Jöback samarbeidet mest med?
Vet du svaret, send sms med ditt svar (kr 3.-): GLKONK <ditt svar> til 2005.
Svarfrist tirsdag 7. september 2010 kl 20.00.
Kalenderen fra mittglomdal | ||
Mest kommentert | ||
Lesernes bilder | ||
Nye kommentarer