Hedmark JFF tar avstand

– Som jegerorganisasjon tar vi avstand fra all ulovlig jakt, sier Knut Erik Aalberg, nestleder i Hedmark JFF.

Publisert 03.04.2008 kl 22:00 Oppdatert 04.04.2008 kl 14:17

Tips en venn på e-post:


Han legger samtidig til at han forstår frustrasjonen rovdyrpolitikken har skapt hos mange, fordi den har ødelagt for aktiviteter på landbygda.

Den har også sterkt rammet økonomisk, eksempel hans egen lokalforening Åsnes JFF, gjennom et sterkt synkende jaktkortsalg. Men selv jakter han fortsatt i rovviltområdene.

– Hva betyr slik ulovlig jakt for jegerstandens anseelse?

– Alle ulovligheter som blir begått vil ikke sette noe positivt lys på oss. Vi som organisasjon har gått imot rovdyrpolitikken, men jeg håper virkelig at jegerstanden ikke er representativ for dette, sier Aalberg med tanke på alle ulovlighetene rapporten beskriver, samtidig som han understreker at han selv ikke har rukket å lese rapporten og bare kjenner den fra media.


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.