...
Det var liten bevegelse å spore da Oslo Børs åpnet mandag. Etter en times handel var hovedindeksen falt 0,15 prosent til 415,46 poeng. Foto: Vidar Ruud, ANB

Liten bevegelse på Oslo Børs

Det var liten bevegelse å spore da Oslo Børs åpnet mandag. Etter en times handel var hovedindeksen falt 0,15 prosent til 415,46 poeng.

Publisert 16.07.2012 kl 12:02 Oppdatert 16.07.2012 kl 18:26

Tips en venn på e-post:


404 - Not found

Error message: Not enough arguments given

Bionor Pharma var mest omsatt. Aksjen var gått opp 3,02 prosent og ble notert til 3,41 kroner ved 10-tiden. Handelen med Storebrand-aksjer har dabbet av etter fremgangen i forrige uke, og kursen sank med 1,08 prosent til 23,75 kroner.

De toneangivende europeiske indeksene åpnet også svakt mandag.

Et fat nordsjøolje ble mandag formiddag omsatt for 101,15 dollar (-0,36 prosent), mens amerikansk lettolje ble solgt for 86,65 dollar fatet (-0,46 prosent).

Det er ventet at uttalelser fra den amerikanske sentralbanksjefen Ben Bernanke vil prege det internasjonale børs- og finansmarkedet denne uka. Onsdag holder han sin halvårlige presentasjon om pengepolitikken i USA for Kongressen i Washington. (ANB-NTB)


JOBBRÅDGIVNING



Sjekk våre guider


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
BESØKSADRESSE | Gågata 20, Kongsvinger (Man-Fre kl. 09.00-15.30)
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

ANSV. REDAKTØR/DAGLIG LEDER | Eivind Lid
NYHETSREDAKTØR | Tom Roger Hæhre
NYHETSLEDER | John Kristian Strand
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.