Oslo (ANB): Suzann Pettersen drømmer om å bli eier av drømmebilen i løpet av 2010. Spørsmålet er om hun fortjener det.
Den norske golfproffen har åpnet årets sesong meget sterkt – med pallplassering både i Thailand og Singapore. Det plasserer Oslo-jenta på andreplass på LPGA-touren pengeliste så langt.
Totalt har «Tutta» spilt inn over én million kroner i sesongens to første turneringer, og da er det kanskje grunn til å unne seg litt ekstra komfort på transportfronten.
Overfor nettutgaven til golfbladet Golf Digest innrømmer i hvert fall Pettersen at hun vurderer å realisere en stor bildrøm.
– Jeg har to biler, men drømmebilen er forhåpentlig på vei i nærmeste framtid. Den nye Porsche Panamera, sier Pettersen.
På spørsmål om golfstjernen akter å gjøre drømmen til realitet i løpet av 2010, svarer en munter Pettersen:
– Kanskje. Vi får se. Det spørs om jeg gjør meg fortjent til den.
Fortsetter «Tutta» der hun har startet årets sesong, skal det i hvert ikke bli noe problem å finansiere gliset.
Og allerede neste uke kan nye dollar spilles inn på kontoen. Da setter Pettersen kursen for LPGA-turneringen Kia Classic i California. Der må Oslo-jenta finne seg i å være en av favorittene.
– Hver eneste uke spiller jeg for å vinne, sier Pettersen selv – som har tilbrakt de to siste ukene hjemme i Orlando.
Etter tredjeplassen i Singapore kjente golfproffen antydninger til en hofteskade – og valgte av den grunn å legge inn en treningsperiode.
Nå skal imidlertid kroppen være restituert – og «Tutta» er klar for nye tak på LPGA-touren. (ANB)
Originalen ble for liten for velfødde amerikanere.
11.02.12 - 49:17
Og det kan være alt fra enkelt til veldig kostbart å fikse.
11.02.12 - 02:56
Her er den komplette listen:
11.02.12 - 36:05