...
Dette er drømmebilen til Suzann Pettersen en Porsche Panamera. Foto: Porsche/ANB

Tuttas bildrøm

Oslo (ANB): Suzann Pettersen drømmer om å bli eier av drømmebilen i løpet av 2010. Spørsmålet er om hun fortjener det.

Stian Grythaugen
Stian Grythaugen Profil E-post
Publisert 12.03.2010 kl 10:46 Oppdatert 12.03.2010 kl 15:39

Tips en venn på e-post:



Autostadt - Volkswagens mekka

...

Få et innblikk i hva du kan se på nært hold i Volkswagens Autostadt i Wolfsburg.

Se bildene her!

Chevy 100 år

...

Teknisk museum viser fram 11 flotte Chevroleter i forbindelse med jubileet. Sjekk dem ut her!

Se alle bildene

...
Suzann «Tutta» Pettersen. Foto: Thomas Sivertsen, ANB/Arkiv
...
Porsche Panamera. Foto: Porsche/ANB

Den norske golfproffen har åpnet årets sesong meget sterkt – med pallplassering både i Thailand og Singapore. Det plasserer Oslo-jenta på andreplass på LPGA-touren pengeliste så langt.

Totalt har «Tutta» spilt inn over én million kroner i sesongens to første turneringer, og da er det kanskje grunn til å unne seg litt ekstra komfort på transportfronten.

Porsche-drømmen

Overfor nettutgaven til golfbladet Golf Digest innrømmer i hvert fall Pettersen at hun vurderer å realisere en stor bildrøm.

– Jeg har to biler, men drømmebilen er forhåpentlig på vei i nærmeste framtid. Den nye Porsche Panamera, sier Pettersen.

På spørsmål om golfstjernen akter å gjøre drømmen til realitet i løpet av 2010, svarer en munter Pettersen:

– Kanskje. Vi får se. Det spørs om jeg gjør meg fortjent til den.

Fortsetter «Tutta» der hun har startet årets sesong, skal det i hvert ikke bli noe problem å finansiere gliset.

Klar for California

Og allerede neste uke kan nye dollar spilles inn på kontoen. Da setter Pettersen kursen for LPGA-turneringen Kia Classic i California. Der må Oslo-jenta finne seg i å være en av favorittene.

– Hver eneste uke spiller jeg for å vinne, sier Pettersen selv – som har tilbrakt de to siste ukene hjemme i Orlando.

Etter tredjeplassen i Singapore kjente golfproffen antydninger til en hofteskade – og valgte av den grunn å legge inn en treningsperiode.

Nå skal imidlertid kroppen være restituert – og «Tutta» er klar for nye tak på LPGA-touren. (ANB)

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

Annonsere i avis og på nett?

Dagens videoklipp:

...

Ekstrem duell

En TT Corevette med 1.500 hk. versus en TT Viper med 1.200 hk. Les mer


404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/57/4370341/

Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.