...
Odalsfest: Thor-Egil Danielsen og Asgeir Nesset har store forhåpninger til Odalsfesten og de håper mange kommer for å kose seg med den gode underholdningen som står på programmet.FOTO: AINA LARSEN

Jan Werners fest blir videreført

NORD-ODAL: Til sommeren er det endelig tid igjen tid for fest på utescenen på Sand.

Publisert 13.03.2008 kl 23:00 Oppdatert 14.03.2008 kl 18:12

Tips en venn på e-post:

...
...
underholdning: Jørn Hoel med orkester er blant dem som skal spille på Odalsfesten.FOTO: TOR HÅBY (ARKIV)

Det er Thor-Egil Danielsen, Asgeir Nesset, Rita Nesset som representant for Milepelen og Bengt Ringvold, som har tatt initiativet til konserten, som igjen vil skape liv ved "gjeddemottaket".

Jan Werner Danielsen arrangerte i flere år det han kalte "Odalsfesten", og det er denne disse fire håper å kunne videreføre.

– Det blir naturlig nok et litt annet konsept denne gangen, og vi har flyttet det fra august til juni slik at arrangementet vil være under Sandsdagene, sier Thor-Egil.

Sandsdager

Å legge Odalsfesten til Sandsdagene synes de er en god idé, siden det er mange år siden det ble holdt et slikt arrangement i den forbindelsen.

– Tidligere var det alltid konserter på kvelden under Sandsdagene, men de siste årene har dagene sluttet idet butikkene stengte. Jeg tror folk har savnet det å ha noe på kveldstid, sier Asgeir.

Programmet for kvelden er allerede spikret og de er veldig fornøyde med det endelige oppsettet.

– Ønsket var å få et vidt spekter, og noe som trekker folk - og det føler vi at vi har fått til, sier de.

De nevner artister som Kari Svendsen, Jankos, Jørn Hoel med orkester, Shamrocks og Sturla Berg Johansen.

Eli Skoland skal være kveldens konferansier.

Legatpris

Mens siste delen av kvelden passer best for de over atten som liker å danse og kose seg, passer første delen av kvelden til hele familien.

Nytt for årets arrangement er at det skal deles ut to priser, Sand IFs ærespris og Jan Werners legatpris.

– Legatet skal gå til en ung utøvende kunstner eller idrettsutøver. Hvem det blir er foreløpig hemmelig, smiler Thor-Egil.

Jankos laget en sang om Jan Werner til det nye albumet, og de vil under utdelingen framføre denne sammen med et barnekor fra Sand sentralskole.

Non-profit

Odalsfesten skal foregå på utescenen ved Milepelen så her er det mulig å ankomme i båt og fortøye ved brygga like ved.

Scenen vil bli pusset opp, og det vil spesielt for anledningen bli laget en ekstra scene ved siden av den gamle, slik at det ikke skal bli lange pauser mellom sceneskiftene. Det vil også bli satt opp to inngjerdede serveringsområder som Milepelen skal betjene.

Det er mye som skal ordnes, og arrangørene er takknemlig for alle medhjelperne og nevner spesielt Sand IF og Sand Vel. De er også takknemlige for den positive responsen de har fått fra sponsorer, og de er stadig på utkikk etter flere.

Asgeir og Thor-Egil vil gjerne påpeke at dette er et såkalt non-profit foretagende.

– Halvparten av overskuddet skal gå til videre drift slik at vi kan gjenta Odalsfesten neste år. Andre halvparten vil gå til Jan Werners minnefond, sier Thor-Egil.

De tror dette blir det største arrangementet av sitt slag i Odalen i år og håper på betinget suksess.

Mest lest



...

Bedre tannhelse

Video: Jens Haugen.

Se video!

SISTE KOMMENTARER


Kom deg ut-dagen

...

Foto: Britt-Ellen Negård

Se bildene

KIL–Nannestad

...

Foto: Simen Næss Hagen.

Se bildene!

Vinterfestivalen 2012

...

Foto: Kjell R. Hermansen

Se bildene!


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.