Møbelhumor som fenger

Gulberg-jentenes sofanyhet Spon er sterkt ønsket av møbelkjeden Living. Også den danske interiørgiganten Ilva har kastet sine øyne på jentenes sofaer.

Anita Krok
Anita Krok Profil E-post
Publisert 14.02.2006 kl 23:19 Oppdatert 15.02.2006 kl 13:09

Tips en venn på e-post:

...
MED HORN: Teresa Bergerud og Ida Gulbrandsen i Gulberg Produktdesign løper fra suksess til suksess - nå sist under møbelmessen i Stockholm. I kveld stiller de ut sine siste interiørnyheter i Øvrebyen Kunst & håndverk. Foto: Anita Krok

Teresa Bergerud og Ida Gulbrandsen har knapt rukket å puste ut etter den store møbelmessen i Stockholm.

I kveld åpner de sin utstilling med interiørnyheter, bilder og elg-veggdekorasjoner i Øvrebyen Kunst & håndverk.

Jentene har med hjem nye avtaler i bagasjen. Det franske varemagasinet Le Bon Marché har kjøpt inn en Hea-sofa - det samme har den eksklusive interiørforretningen Howe Home i London. Sofaen Hea selges her i landet i dag hovedsakelig hos Living.

Alle sofaene er produsert av Eskoleia Møbler. Et garderobeskap i stål, som egentlig var Ida Gulbrandsens eksamensoppgave fra 2003, er redesignet under navnet «Mea» - som betyr «min» på latin. Dette lages av Eskoleia Stål, men har per i dag ingen konkret ordre. Likevel fikk skapet oppsiktsvekkende gode tilbakemeldinger under møbelmessen i helgen:

- Vi ble rett og slett oppfordret til å søke på Norsk Designråds utmerkelse «Merket for god design». Og det skal vi selvsagt gjøre, mener Ida Gulbrandsen.

IKEA

- Da vi tok juleferie, visste vi ikke mye om hva som kom til å skje på nyåret. Firmaet er stadig i vekst og oppgavene står i kø utover våren, legger hun til.

- Vi er veldig stolte av at vi er de eneste norske designerne som har skrevet kontrakt med IKEA. Produktet er ikke fastsatt - det blir ikke nødvendigvis en sofa. Men både rettigheter og betingelser er fastsatt, forklarer Teresa Bergerud.

Nattklubb

- IKEA hadde sans for sofaene våre og de likte også veldig de barnemøblene vi designet i samarbeid med Trollkid og Dagfinn Gressberg. De ville passet veldig godt inn i deres konsept. Men hva det blir for IKEA til slutt, er altfor tidlig å si noe om ennå, fastholder Ida.

- Vi arbeider med tre ulike prosjekter for Magnor Glassverk og flere nye kunder kommer utover våren. Interiørstylingen på Hai Ngoc Trans nye utested Shark Nightclub er gjort av oss, sier Gulberg-jentene.

Mest lest




SISTE KOMMENTARER


KIL – HamKam

...

Foto: Mats Slaastad Birkelund

Se bildene!

Betong-praksis ved Holt ungdomskole

...

Foto: Kjell R. Hermansen

Se bildene

Ap-medlem i 82 år

...

Foto: Frede Y. Eriksen

Se bildene


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.