KONGSVINGER:
Lista over aktuelle KIL-forsterkninger begynner å bli kort.
MÅ KIL HENTE INN FLERE SPILLERE FOR Å OVERLEVE I ELITESERIEN? SI DIN MENING!
– Men vi jobber på spreng videre for å få på plass en sårt tiltrengt midtstopper, sier sportslig leder i KIL Morten Kristiansen.
Samtidig er avklaringene rundt Jimmy Tamandi og hans gamle klubb Lyn nå ordnet opp i, slik at det nå er opp til KIL om de vil satse på han.
– De formelle tingene fra klubbens og bobestyrerens side er i orden. Nå skal vi gå en runde med oss selv om vi vil satse på han, sier Kristiansen, som samtidig understreker at det er en midtstopper som er klubbens primære mål på overgangsmarkedet. Tamandi er sideback.
– Vi startet bredt og har hatt mange navn på blokka. Vi har også fått nei fra noen konkrete spillere, avslører Kristiansen uten å ville navngi noen.
Hvem de nå sikter seg inn på ønsker han heller ikke å navngi.
– Lista er endel kortere nå, men vi har fremdeles noen navn vi jobber med, sier Kristiansen.
Han har også vært på Island for å se på spillere, uten at det bar noen frukter.
– Vi hadde en spiller i kikkerten, men jeg tror ikke det blir noen realitet at han kommer, sier Kristiansen.
– Det er et veldig vanskelig marked. De aller fleste som er aktuelle i den kategorien spillere vi søker i er bundet av kontrakter. I tillegg er det ikke så attraktivt å gå til en klubb som ligger der vi ligger på tabellen, poengterer han.
Kristiansen sier likevel at håpet er å få inn én eller kanskje to nye spillere i overgangsvinduet som åpner 1. august.
– Skal vi hente en spiller i den kategorien vi søker, må vi kanskje kjøpe han ut av kontrakten. Og skal vi gjøre det har vi ikke råd til å være usikre. Dessuten prøver vi å ha to tanker i hode samtidig. Vi ønsker selvsagt å forsterke stallen for å overleve i Tippeligaen, men vi kan heller ikke risikere hele klubbens eksistens på en spiller. Derfor leter vi også etter mer langsiktige løsninger, sier han.
KIL er også en kategori én klubb. Det vil si at de er under overvåking fra Norges Fotballforbund i alt som har med økonomi å gjøre. Derfor må forbundet godkjenne klubbens pengebruk på nye spillere.
Mange fikk også med seg nyheten om at Flisa-spiller Jonas Enkerud i tiden framover skal trene med Vålerenga og Stabæk.
Morten Kristiansen synes det er flott at Jonas er attraktiv på markedet, og han håper han lykkes der hvor han måtte ende.
– Jonas har vært hos oss og vist seg fram to ganger for to forskjellige trenere uten at vi gikk noe videre med det. Men han er en spennende spiller, men dessverre i helt feil kategori enn det vi er på utkikk etter akkurat nå, sier Kristiansen.
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.175.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl root cause: org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.
, group
X-Trace-App: [componada ; tupplur.api.kunder.linpro.no ; Sat Feb 04 11:46:08 CET 2012]
X-Trace-App: [corredor ; blanken.api.kunder.linpro.no ; Sat Feb 04 11:46:08 CET 2012]
KALENDEREN | ||
DISKUTERES NÅ