KIL slo tilbake

KONGSVINGER: KIL lå under 0-2, men kom tilbake og vant 3-2 hjemme på Gjemselund i serieåpningen mot HamKam. DISKUSJON!

REFERAT | Les referatet fra KIL - HamKam her!

MAGASIN | Alt om 1. divisjon!

BILDER | Her kan du se bildene fra kampen!

Publisert 05.04.2009 kl 15:07 Oppdatert 06.04.2009 kl 09:51

Tips en venn på e-post:

...
Foto: Jens Haugen

BILDER | KIL-stallen 2009

...

BILDER | KIL - HamKam

...

BILDER | KIL Kick Off 2009

...

LES OGSÅ:

Tipper KIL-seier 05.04.09 - 17:49

Møtte publikum 03.04.09 - 20:48

OMTALTE LAG OG SPILLERE

Kai Risholt

Kai Risholt

Født: 10.04.1979

Land: Norge

Lag: Kongsvinger

Posisjon: Angrep

Kongsvinger

Randall Brenes

Randall Brenes

Født: 13.08.1983

Land: Costa Rica

Lag: Cartaginés

Posisjon: Angrep

Edier Frejd

Edier Frejd

Født: 16.12.1979

Høyde: 184 cm

Land: Sverige

Lag: Kongsvinger

Posisjon: Forsvar

Kongsvinger

Roger Risholt

Roger Risholt

Født: 10.04.1979

Høyde: 178 cm

Land: Norge

Lag: Fredrikstad

Posisjon: Midtbane

Fredrikstad

Conny Månsson

Conny Månsson

Født: 04.01.1980

Høyde: 187 cm

Land: Sverige

Lag: Kongsvinger

Posisjon: Keeper

Kongsvinger

Juha Pasoja

Juha Pasoja

Født: 16.11.1976

Høyde: 185 cm

Land: Finland

Lag: JJK

Posisjon: Forsvar

Tom Nordlie

Tom Nordlie

Født: 02.03.1962

Land: Norge

Stilling: Trener

Ørjan Berg

Ørjan Berg

Født: 20.08.1968

Høyde: 172 cm

Land: Norge

Posisjon: Midtbane

Ørjan Berg Hansen

Ørjan Berg Hansen

Født: 29.04.1984

Høyde: 176 cm

Land: Norge

Lag: Kongsvinger

Posisjon: Midtbane

Kongsvinger

Tommy Øren

Tommy Øren

Født: 05.10.1980

Høyde: 188 cm

Land: Norge

Lag: Sogndal

Posisjon: Midtbane

Sogndal

Kim Rune Borgersen

Kim Rune Borgersen

Land: Norge

Carl-Erik Torp

Carl-Erik Torp

Født: 17.09.1984

Høyde: 180 cm

Land: Norge

Lag: Kongsvinger

Posisjon: Midtbane

Kongsvinger

Magnus Sylling Olsen

Magnus Sylling Olsen

Født: 02.07.1983

Land: Norge

Lag: Aalesund

Posisjon: Midtbane

Aalesund

Ivar Rønningen

Ivar Rønningen

Født: 13.02.1975

Høyde: 190 cm

Land: Norge

Lag: HamKam

Posisjon: Keeper

HamKam

Kongsvinger
Kongsvinger

Stiftelsesdato: 31.01.1892

Stadion: Gjemselund Stadion

Tilskuerrekord: 10.213

Trener: Tony Gustavsson

HamKam
HamKam

Stiftelsesdato: 10.08.1918

Stadion: Briskeby

Tilskuerrekord: 11.500

Trener: Vegard Skogheim

Torp

Stadion: Torp Idrettsplass

KIL tok i mot HamKam til kamp på nytt kunstgress på Gjemselund søndag.

KIL var laget som hadde det meste av banespillet i første omgang, men HamKam utnyttet sine sjanser best og tok ledelsen. Første scoring kom etter 18 minutter på et straffespark. HamKam økte ledelsen til 0-2 etter 30 minutter.

KIL våknet og Randall Brenes reduserte til 1-2 for KIL på et frispark etter 37 minutter. Et resultat som også ble pauseresultatet.

I den andre omgangen får KIL uttelling etter hard jobbing. Etter 50 minutter setter Edier Frejd ballen i målet, etter et frispark fra Roger Risholt.

KIL fortsetter å jobbe hardt på banen og etter 67 minutter tar KIL ledelsen. Kai Risholt får ballen i beina og setter den kontant i målet bak Ivar Rønningen.

3-2 blir sluttresultatet på Gjemselund, etter en spennende og underholdende kamp.

Reaksjoner

– Det var kjempedeilig å score, sier målscorer Kai Risholt til Radio Kongsvinger etter kampen.

Han sier at det var viktig med en god start på sesongen, og at KIL nå får igjen for den innsatsen de har lagt ned i vinter. Risholt mener at det er sterkt å ta poeng mot HamKam.

Tom Nordlie var heller ikke helt misfornøyd etter kampen.

– Vi starter nervøst og anspent, spillerne er preget av situasjonen, sier Nordlie.

Han sier ikke at straffesparket KIL fikk imot seg var feil, men mener at KIL også skulle hatt et straffespark.

– Det var sterkt å snu kampen. Det var viktig og ikke legge seg bakpå. Seieren gir oss tre poeng som ingen kan ta fra oss, og det er en god følelse å slå HamKam, sier KIL-treneren.

Han sier at første omgang bør stå som en advarsel til hvordan KIL ikke skal gjøre det neste gang.

– Nå kan vi suge på karamellen i morgen, også kan vi begynne å jobbe mot Haugesund-kampen på tirsdag, sier Tom Nordlie til Radio Kongsvinger.

Andre omgang

– KIL går hardt ut og tråkker til i andre omgang. HamKam gjør flere feil i den bakre fireren, noe KIL klarer å utnytte. Det er en sterk mental prestasjon og KIL vinner fortjent. HamKam trøkket på siste ti minuttene, men det blir bare nesten for Hamar-laget, oppsummerer Henning Danielsen fra Gjemselund stadion.

82 minutter: HamKam med corner. Ballen inne i KIL-feltet, og HamKam får til slutt skutt. Der står Ørjan Berg Hansen og redder på streken. Stor mulighet for Hamar-laget.

67 minutter: HamKam roter det til for seg selv, og Sylling Olsen snapper opp ballen. Han får ikke ballen med seg, men Kai Risholt får returen i beina, og setter ballen kontrollert i målet. KIL har tatt ledelsen 3-2 etter å ha ligget under 0-2.

50 minutter: Frispark til KIL på midtbanen. Roger Risholt legger frisparket inn i feltet. Etter litt klabb og babb faller ballen ned til Edier Frejd omtrent på straffemerket. Ventrebacken dunker ballen i mål og utlikner til 2-2 på hjemmebane.

Første omgang

– HamKam leder etter en underholdende og fartsfylt 1.omgang. KIL har hatt et lite overtak i banespillet, men HamKam har skapt flest store målsjanser. Slik oppsummerer kommentator Henning Danielsen den første omgangen på Gjemselund.

37 minutter: Frispark til KIL omlag 20 meter fra HamKam-målet. Randall Brenes skrur ballen over muren og opp i det venstre hjørnet. En strålende scoring av gutten fra Costa Rica! KIL reduserer til 1-2.

30 minutter: HamKam øker ledelsen mot KIL. Markus Ringberg finner en helt umarkert Tommy Øren inne i feltet. Han setter ballen rolig bak Conny Månsson og øker ledelsen til 0-2.

18 minutter: En HamKam-spiller rives ned innenfor KILs 16 meter og dommer Kim Rune Borgersen peker på straffemerket.

Juha Pasoja gjør ingen feil. Han setter ballen til høyre i målet og scorer. HamKam tar ledelsen 0-1 på Gjemselund. Conny Månsson var etter ballen.

Fakta

KIL - HamKam 3-2 (1-2)

Gjemselund stadion - 2750 tilskuere

Mål:
0-1 – Juha Pasoja (15)
0-2 – Tommy Øren (30)
1-2 – Randall Brenes (37)
2-2 – Edier Frejd (50)
3-2 – Kai Risholt (67)

Gule kort:
KIL: Carl-Erik Torp, Magnus Sylling Olsen og Kai Risholt.
HamKam:Juha Pasoja, Tom Kristoffersen og Olivier Karekezi.

Dommere: Kim Rune Borgersen (dommer), Kjell Gunnar Midtlyng (assistentdommer) og Tor-Arne Myhren (assistentdommer).

Før kampen

KIL spiller i 4-3-3 formasjon mot HamKam og laget ser slik ut:

Keeper: Conny Månsson.

Forsvar: Johan Guiomar-Nilsson, Kai Olav Ryen, Steinar Strømnes og Edier Frejd.

Midtbane: Ørjan Berg Hansen, Roger Risholt og Carl-Erik Torp.

Angrep: Randall Brenes, Magnus Sylling Olsen og Kai Risholt.

Reserver: Olav Dalen, Jonas Johansen, Lars Christian Krogh Gerson, Sverre Digerud, Olav Tuelo Johannesen, Patrick Holtet og Andreas Moen.

Glenn Atle Larsen, Kristian Jahr, Fredrik Nilsen og Magne Sturød ser dagens kamp fra tribunen.

Utsolgt stadion

– Alle billettene er solgt og det er fullt på Gjemselund, sier Jo Raabe i KIL.

Han forteller at det ikke vil være mulig å komme inn på stadion, dersom man ikke har billett.

NFF har satt en begrensning på 2750 tilskuere.

– De som har forhåndsbestilt billetter og ikke hentet dem ennå, slipper selvfølgelig inn når billetten er hentet i billettluka, sier Raabe.

– Parker i sentrum

– Jeg vil oppfordre alle til å parkere i sentrum, der det er gratis i helgene, da unngår vi kaos på Gjemselund, sier markedssjef Henning Kjøk i KIL.

Han forteller at det er begrensede parkeringsmuligheter på Gjemselund foran kampen mot HamKam.

– Det er begrenset plass på grunn av anleggsarbeider i området. Det er i tillegg vårløsning, noe som gir mye gørr og klin, sier han.

Markedssjefen henstiller alle om å være ute i god tid foran søndagens kamp for å unngå kaos på stadion.

Følg kampen

Kampen mellom KIL og HamKam kan du følge direkte i flere kanaler.

Følg kampen via glomdalen.no sitt eget livesenter «Alt om fotball» samtidig som du hører den på radio.

Kampen sendes på Radio Kongsvinger, som du finner på 100,8 i Kongsvinger, 102,7 i Odalen og 105,6 i Eidskog. I tillegg sendes kampen på nettradio.

Radio Kongsvingers program «Sportssøndag» starter klokka 17.00 og varer helt fram til klokka 21.00.

Pål-Erik Berntsen og Finn Erik Karlsen gir deg hvert spark på ballen og intervjuer etter kampen, mens sendingen ledes av Alexander Klanderud i studio.

Glåmdalenes sportsjournalist Morten Sand kommer innom etter kampslutt og oppsummerer kampen.

søndag
05
april

Kongsvinger - HamKam 3 - 2

1. divisjon 2009 - søndag 5. april kl 18:00, Gjemselund Stadion

Les fullstendig kampreferat
 
 

NYTT OM KAMPEN

 
   
...

- Salg var KILs eneste mulighet

KIL KIL-styret ga sportsapparatet i oppdrag å selge spillere for å få inn friske penger i den slunkne KIL-kassa.
VAR DETTE EN RIKTIG AVGJØRELSE AV KIL-STYRET?
Les mer

...

Roger Risholt til Fredrikstad

KIL KILs anstrengte økonomi er årsaken til overgangen.
HVA SYNES DU?
Les mer

...

Mobilisering for å berge KIL

KIL Alvoret er gjort kjent for KIL-spillerne og andre. Nå mobiliseres det i alle leire for å unngå konkurs – og beholde spillerlisensen.
VIL DU STØTTE KIL I HØST?
Les mer

...

– Det er ikke tilfeldig

KIL Leserne på glomdalen.no diskuterer hvorfor KIL ble stående igjen med ett - og ikke tre - poeng etter møtet med Odd søndag.
HVA MENER DU ER GRUNNEN TIL DEN MAGRE POENGFANGSTEN?
Les mer

...

Målløst mellom Odd og KIL

KIL KIL hadde flere gode sjanser, men Odds keeper reddet mesterlig.
LES REFERAT FRA KAMPEN HER!
Les mer

SCORINGSVARSEL PÅ SMS

Nå kan du følge
Kongsvinger på mobilen!

Send: GLF KIL til 2005

Andre lag: Send GLF LAGNAVN til 2005

Du vil motta scoringsvarslinger når ditt lag spiller kamp. Tjenesten dekker Eliteserien og 1. divisjon. Pris: 1,- per varsling

Avmelding: Send GLF STOPP til 2005

Fotball Live

søndag 12. sep. kl. 18:00
Kongsvinger - Sandefjord

Kampstart om:

10 dager 2 timer 0 min. 49 sek.

TABELL

22. runde
  Lag S V U T P
1 Rosenborg 22 15 7 0 45-17 52
2 Vålerenga 22 13 4 5 50-23 43
3 Tromsø 22 11 7 4 27-17 40
4 Strømsgodset 22 11 3 8 35-37 36
5 Viking 22 8 9 5 35-27 33
6 Aalesund 22 10 3 9 30-26 33
7 Start 22 9 5 8 40-44 32
8 Haugesund 22 8 7 7 35-28 31
9 Stabæk 22 8 6 8 35-32 30
10 Odd 22 7 8 7 33-34 29
11 Lillestrøm 22 6 10 6 34-28 28
12 Brann 22 5 9 8 33-36 24
13 Hønefoss 22 6 5 11 21-43 23
14 Molde 22 4 8 10 31-42 20
15 Kongsvinger 22 3 6 13 20-43 15
16 Sandefjord 22 1 5 16 13-40 8

KAMPKALENDER

11.09.2010 (Tippeligaen 2010)
Tromsø - Brann 17:00
12.09.2010 (Tippeligaen 2010)
Hønefoss - Haugesund 18:00
Kongsvinger - Sandefjord 18:00
Lillestrøm - Start 18:00
Odd - Aalesund 18:00
Rosenborg - Viking 18:00
Vålerenga - Stabæk 20:00
13.09.2010 (Tippeligaen 2010)
Strømsgodset - Molde 19:00
18.09.2010 (Tippeligaen 2010)
Viking - Vålerenga 17:00
19.09.2010 (Tippeligaen 2010)
Aalesund - Kongsvinger 18:00
Molde - Hønefoss 18:00
Sandefjord - Tromsø 18:00
Stabæk - Odd 18:00
Start - Strømsgodset 18:00
Brann - Rosenborg 20:00
20.09.2010 (Tippeligaen 2010)
Haugesund - Lillestrøm 19:00

VIDEO

...

Her er opprykksvideoen!

KIL Spenning. Glede. Tårer. Folkehav. glomdalen.no gir deg opprykksvideoen. Nyt!

TV GLÅMDALEN | Se opprykksvideoen her!

DIN GRATULASJON | Send inn din gratulasjon til KIL! Les mer

...

TV GLÅMDALEN | Henrik Mohn i glede

VIDEO Reporter: Daniel Rosenquist

Fotograf: Alexander Klanderud

Les mer
...

TV GLÅMDALEN | Kai Olav Ryen etter opprykket

VIDEO Reporter: Daniel Rosenquist

Fotograf: Alexander Klanderud

Les mer
...

TV GLÅMDALEN | Patrick Holtet er glad

VIDEO Reporter: Daniel Rosenquist

Fotograf: Alexander Klanderud

Les mer
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

MITT GLOMDAL

Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Erling Brøndmo
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.