Italia reddet æren

Tallinn (ANB-NTB): Stormakten Italia var ille ute mot Estland i første kamp av EM-kvalifiseringen. To mål i annen omgang berget æren og 2-1-seier.

Publisert 03.09.2010 kl 23:33 Oppdatert 03.09.2010 kl 23:35

Tips en venn på e-post:

...
Cesare Prandelli. Foto: Digialsport

Italia vant VM i 2006, men måtte forlate årets sluttspill i skam som jumbo i sin gruppe. EM-kvalifiseringen startet også med en skikkelig kalddusj.

For etter en halvtime av kampen mot Estland, kunne vertene ta en overraskende ledelse. Sergei Zenjov satte inn 1-0 og kunne knapt tro det selv.

Den ledelsen sto seg til pause, men etter hvilen maktet Italia-spillerne å vende til seier.

Antonio Cassano utlignet etter en times spill, mens Leonardo Bonucci bare minutter senere ga italienerne ledelsen. Det ble også kampens siste mål. Seieren var Italias første for året, og den første suksessen på åtte kamper.

Cesare Prandelli tok over etter VM-sluttspillet, og gjorde store endringer fra laget som spilte i Sør-Afrika. Målene laget fikk var imidlertid av det heldige slaget. Dårlige markeringer på cornere førte til begge gjestenes fulltreffere.

- Vi trengte dette. Guttene var veldig gode og hadde tro på det de gjorde. I pausen sa jeg at de skulle gå for det, og det gjorde de, sa Prandelli.

Italia har Serbia og Slovenia som de umiddelbare rivalene i gruppe C. Serbia tok seg enkelt av Færøyene og vant 3-0 fredag. Danko Lazovic, Dejan Stankovic og Nikola Zigic scoret målene.

Slovenia fikk derimot ikke en enkel start. Nord-Irland fikk med seg 1-0-seier fra Maribor. Corry Evans scoret kampens eneste mål 20 minutter før full tid. (ANB-NTB)

Mest lest nå

...

Hvor er Stine?

Politiet etterlyser 27 år gammel kvinne.
Les mer

...

Uavgjort i Hedmark-derbyet

Kai Olav Ryen spilte fra start, og scoret for KIL.
Les mer

...

Tatt på toalettet

Vedkommende var fra før etterlyst av politiet.
Les mer

...

Nettbanken stenges

Viktig melding til 80.000 hedmarkinger.
Les mer


Tips oss

TLF | 62 88 25 00
E-POST | tips@glomdalen.no
SMS/MMS | GLTIPS til 2005

Kontakt oss

TLF | 62 88 25 00
POST | Glåmdalen, postboks 757, 2204 Kongsvinger
E-POST REDAKSJON | redaksjon@glomdalen.no
E-POST ANNONSE | annonse@glomdalen.no
E-POST ABONNEMENT | abonnement@glomdalen.no

glomdalen.no

SJEFREDAKTØR | Eivind Lid
INNHOLDSREDAKTØR | Geir Christiansen
ASS. INNHOLDSREDAKTØR | Tore H. Øwre
NETTANSVARLIG | Per-Erik Stømner

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.