En mann fra Eidskog er av Vinger og Odal tingrett dømt til 45 dagers ubetinget fengsel etter å ha sparket en kvinne gjentatte ganger i ansiktet.
Det var 24. januar 2004 de to, som begge var alkoholikere, braket sammen i en bopel på Eidskog. Mannen ville ta fra kvinnen et beger med alkohol, noe kvinnen motsatte seg. Hun skal deretter ha ertet mannen. Han svarte med å legge kvinnen i bakken, slå henne gjentatte ganger i ansiktet, for så å ta rennefart og sparke henne i ansiktet og overkroppen fem ganger. Kvinnen kom fra slåsskampen med lettere skader, og hun ønsket ikke at mannen skulle bli dømt.
Tingretten mener tiltalte handlet forsettlig, og selv om han var betydelig påvirket av alkohol, så utelukker ikke dette skyld. Retten begrunner straffeutmålingen med at hendelsen dreier seg om grov voldsutøvelse, og at det var flaks at de fysiske skadene ikke ble større.
Politiet ser nå gjennom overvåkingsvideoer i håp om å finne ut hva som har
skjedd med Stine Nikolaisen.
Les mer